Witam ponownie! Tak jak obiecałem wracamy z kolejną dawką kreatywnych pomysłów w kolejnym poście inspiracyjnym – “Dodatku Kulturalnym”!
W tym comiesięcznym projekcie będziemy dzielić się z wami projektami zainspirowanymi tak ważnymi elementami naszego codziennego życia jak sztuka, muzyka, książki i filmy oraz nasze tradycje i zwyczaje. Dziś rozpoczniemy jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów XX wieku: “Stairway to Heaven” Led Zeppelin.
Bądźcie przygotowani na prawdziwą ucztę dla oczu i uszu!

Rozpoczniemy pięknym mixmediowym layoutem  “Family {is but another heaven}” stworzonym przez Heidi. Czy nie jest zachwycający?

Heidi Kelley pisze:

“Stairway to Heaven” to niekończące się możliwości! Ja postanowiłam zrobić layout o tworzeniu rodziny – każdego dnia, na każdym kroku, to mały kawałek nieba na ziemi.
“Sweet Dreams” z kolekcji Dreamer stworzyło piękne tło, a “Daydreaming” pomogło mi bez żadnego wysiłku zbudować tytułowe “schody”.  Po prawej stronie ułożyłam wiele warstw, kawałki i skrawki pozostałe z  “Daydreaming”. Dodałam także nieco “elementów” z tej samej kolekcji oraz oczywiście dużo, dużo bałaganiarskich farb i sprayów nałożonych na całość projektu!

oraz detale:

Materiały:
7 Dots Studio: 12×12 Elementy – Dreamer
7 Dots Studio: Papiery: Daydreaming, Sweet Dreams – Dreamer

A oto jak ta piosenka zainspirowała Hege do zrobienia tego uroczego, słodkiego scrapa:

Hege AL pisze:
Użyłam maski Prima, żeby na dole prac uzyskać delikatny, mglisty efekt, który po prostu uwielbiam.  Wycięłam także detale z papierów z kolekcji “Elise Rebel”. Wprost kocham ich kształt i kolor! Użyłam też kwiatów Prima, które pasowały do kolorów na zdjęciu, tła oraz wysprayowanych elementów.

i kilka detali:

Materiały:
7 Dots Studio: Elise Rebel – Imperfect
7 Dots Studio: Elise Rebel – naklejki 12×12
7 Dots Studio: Elise Rebel – naklejki6x12
Kwiaty i alfabet Prima.
Glimmer Mist – Tattered Angels.

A teraz bardzo bogaty, zapierajacy dech w piersi scrap, który zrobiła Tara:

Tara Orr pisze:
Miałem tyle zabawy z naszym zadaniem, aby zilustrować piosenkę “Stairway to Heaven” Led Zeppelin. Przede mną rozciągały się niekończące się możliwości, w jaki sposób zinterpretować taki piękny kawałek.

Po pierwsze, chciałem osiągnąć wrażenie lekkości – chciałabym, aby mój scrap był bardzo jasny i przestronny – aby przypominał niebo. Postanowiłem skupić się  przede wszystkim na niebieskiej i białej tonacji – zwłaszcza górnej części mojego layoutu.

Zdecydowałem się na poziomie warstwy dolnej części projektu, które stanowić mają “schody”. Tytuł został zaczerpnięty z fragmentu tekstu piosenki …

Uwielbiam wszystkie naklejki i elementy uzupełniające wspaniałą kolekcję Dreamer. Tutaj zdecydowałam się otoczyć jedną z naklejek ramką z pokrytego tuszem grungeboardu. Zaakcentowałam ten dodatek, podobnie jak inne w tym projekcie odrobiną metalu – aby zaznaczyć “heavy matalową” grupę Led Zepplin.

Dużo, dużo warstw – lubię scrapy, które sa szczelnie wypełnione. Kawałki papieru nutowego, ktore dodałam to naziązanie do muzyki, a skrzydła reprezentują “anioły w niebie”.

Wielu ludzi twierdziło, że piosenka ta zagrana od końca zawiera “ukryte satanistyczne przesłanie” – ja przygotowałam ukryty tag z journalingiem.

Na tagu zacytowałam fragment tekstu: “and a new day will dawn, for those who stand long, and the forest will echo with laughter”. Bardzo lubię ten fragment piosenki.  Dla mnie oznacza on, że gdy przechodzisz przez trudny okres w swoim życiu ale pozostajesz silny i się nie poddajesz to w końcu wszystko ułoży się i na powrót będzie dobrze.

Jeszcze kilka zdjęć przedstawiających metalowe detale, które dodałam do pracy oraz miękkich, falowanych warstw, które grają rolę chmur.

I jeszcze śliczna naklejka zaakcentowana rameczką.

Materiały:
7 Dots Studio: 6×12 Naklejki – Dreamer
7 Dots Studio: 12×12 Naklejki – Dreamer
7 Dots Studio: 12×12 Elementy – Dreamer
7 Dots Studio: Papier: Drive All Night, Night’s Fever, City Lights  – Dreamer

To tyle na dzisiaj – mamy nadzieję, że premiera naszego kolejnego cyklu inspiracyjnego przysporzyła Wam nieco radości. Na pewno bawiły się doskonale nasze designerki, których prace oglądaliście powyżej 🙂 Już niebawem pojawimy się znowu, z kolejną dawką 7 Dotsowych inspiracji – zaglądajcie więc do nas!