Witamy ponownie!
Przybywamy do was z całą paczką nowych, słodkich dla oczu i duszy inspiracji, tym razem zebranych pod tajemniczo brzmiącym tytułem “Laboratorium”. Oczywiście głównym celem naszego “eksperymentu będzie dostarczenie wam nowego, wysokoenergetycznego paliwa. które rozrusza Waszą “kreatywną maszynerię” nawet w ponure listopadowe dni 🙂
W “Laboratorium” będziemy szukać ciekawych kompozycji, kolorów, układów wszędzie wokół nas: w sztuce i reklamie, w galeriach internetowych i prasie codziennej, w domu, pracy i szkole – bo dlaczego nie? Inspirację można dosłownie “znaleźć na ulicy!”

Naszym pierwszym “eksperymentem” będzie wykorzystanie motywu “zdjęć z budki” lub też pasków zdjęć ułożonych w ten specyficzny, budkowy sposób – podobne ujęcia, podobne osoby zgrupowane razem na jednym papierku. Jak bardzo może być to wciągające i intrygujące…? Pozwólcie , że przypomną film “Amelia”: dla mnie to uczta dla oczu i zawsze, nieodmiennie, śmiech na twarzy… tak na marginesie, cudny żurnal miała, prawda?

A tak wyglądają wyniki naszych zmagań:

Mumkaa pisze:
Zawsze podobały mi się prace innych z tego typu zdjęciami a to wyzwanie okazało się doskonałą mobilizacją i inspiracją , żeby stworzyć coś w podobnym stylu. Zdecydowałam śmiało połączyć ze sobą papiery z obu kolekcji – w mojej pracy można więc znaleźć i Dreamer, i Elise Rebel. Obie kolekcje świetnie ze sobą współgrają – myślę, że dzięki temu olivkowe zdjęcia uzyskały naprawdę bardzo ciekawą oprawę. Zdecydowanie polecam takie twórcze eksperymenty ! 😉

Użyte materiały- 7 Dots Studio:
Dreamer Collection – City Lights
Dreamer Collection  – Drive All Night
Dreamer Collection  – Stickers 6×12
Dreamer Collection  – Stickers 12×12
Elise Rebel  – Overemotional
Elise Rebel  – Sensitive

 

Tara pisze:
Wraz z moją przyjaciółką mamy zwyczaj wymieniania się dziecięcymi ubrankami: jej córeczka ma 5 lat – i wszystkie jej za małe już ubrania wędrują do mojej córki, natomiast ubrania mojego synka nadają się doskonale dla jej chłopczyka. Idealna sytuacja!  Po skończonej wspólnej zabawie wymieniłyśmy się torbami pełnymi ciuszków – i oczywiście byłam bardzo podekscytowana oglądając zawartość! To właśnie wtedy moja córeczka znalazła “sukienkę baletową” i aż westchnęła z zachwytu. Och mamo, PRAWDZIWA baletowa suknia! Od raz przymierzyłyśmy nowy “skarb” i oczywiście mama nie mogła się powstrzymać, żeby nie obfotografować jak szalona swojej malutkiej baletnicy.

Nasze zadanie, aby zainspirować się “fotografiami z budki” idealnie pasowało do tuzinów zdjęć, które wtedy zrobiłam.  Bardzo odpowiadała mi myśl, że nie muszę wybrać tylko jednego :))) Wspaniałe kolory kolekcji Elise Rebel okazały sie być do tej pracy idealne. Szarości dopełniły pięknie cudowne turkusy, a ich delikatne wzory świetnie do siebie pasowały  wzajemnie sie uzupełniały. Dodałam też nieco starych klisz fotograficznych po obydwu stronach moich zdjęć, aby sprawić, by bardziej przypomniały prawdziwe paski zdjęciowe.

Materiały- 7 Dots Studio:
12×12 Naklejki: Elise Rebel Collection
12×12 Elementy: Elise Rebel Collection
6×12 Stickers: Elise Rebel Collection
Papier – Extraordinary, Sensitive, Supersticious: Elise Rebel Collection

 

Teeshoom pisze:
Myślę, że ta praca mówi o mnie coś bardzo osobistego. Jesień jest w mojej głowie i w sercu. Kolory, kształty, faktury… przytulność.  Zapach liści z zielnika. Jesienny nastrój wszędzie wokół mnie.

Materiały – 7 Dots Studio:
– Night’s Fever – Dreamer Collection
– Elementy – Dreamer Collection
– 6×12 naklejki – Dreamer CollectionHege pisze:
Zrobiłam te zabawne zdjęcia mnie i mojego najmłodszego telefonem. Bardzo mi się podoba to, jak wyszły.
Do zrobienia tej pracy użyłam kolekcji Dreamer. Szalenie mi się podobają te słodkie, urocze serduszka na naklejkach, więc je powycinałam i poumieszczałam w różnych miejscach pracy. Dodałam nieco żurnalingu pisząc po papierze i wycinając wzdłuż liter. Aby otrzymać efekt “cegiełek”  użyłam maski prima i delikatnie niebieskiej farby. Kleksy zrobiłam używając Glimer Mist.

Materiały- 7 Dots Studio:
Dreamer – Sleepless
Dreamer – Night’s Fever
Dreamer – Stickers 12×12
Dreamer – Stickers 6×12
Tattered Angels Glimmer Mist
Prima flowers
Prima mask
Paint

 

A TERAZ KOLEJ NA WAS!

Mamy nadzieję, że zainspirowało Was nasze “Laboratorium” i pierwszy twórczy eksperyment – “fotografie z budki” . Nasze Designerki pokazały piękne prace i wiele twórczych sposobów na wykorzystanie tego motywu, ale jesteśmy pewne, że w Waszych głowach kryje się dużo więcej wspaniałych pomysłów… dlatego też zapraszamy Was do pierwszego wyzwania na 7 Dots Studio!
Zasady są proste jak 1,2,3:

1. Weź na warsztat materiały z  7 Dots Studio i stwórz projekt inspirowany naszym “Labolatorium” – “fotografie z budki”. Możecie oczywiście użyć także nieco innych materiałów, ale zależy nam aby zobaczyć, jak używacie materiałów 7DS, więc postarajcie się, aby były dobrze widoczne.
2. Opublikuj projekt na swoim blogu i załaduj link do tego posta używając  inlinkz poniżej. Pamiętajcie, aby zdążyć przed ostatecznym terminem –  10.12.2011.
3. Trzymajcie mocno kciuki  – ogłosimy 2 zwycięzców po 10.12. 2011.
Jedna  osoba zostanie wyłoniona przez nasze Designerki, druga będzie szczęśliwcem wylosowanym spośród wszystkich uczestników. Każdy ze zwycięzców dostanie nagrodę – kompletną kolekcję 7 Dots Studio!
Nie możemy się doczekać Waszych prac! Powodzenia!