Witamy serdecznie po raz kolejny na naszym “Pchlim Targu”! Zaglądając na stare strychy i do piwnic, przeglądając szafy, komody i szuflady natrafiamy często na prawdziwe złoża wspaniałych materiałów, które mogą zostać użyte do różnorodnych projektów: scrapów, ozdobnych przedmiotów czy kolaży. Jednym z najbardziej popularnych i lubianych dóbr są koronki i serwetki – piękne, eleganckie, często naturalnie “nadgryzione zębem czasu”. Która z nas ich nie lubi? My z całą pewnością je doceniamy – w każdej postaci. Zobaczcie tylko, co przygotowała dla Was dzisiaj nasza utalentowana Gościnna Projektantka – Irene Tan – oraz nasz wspaniały, twórczy Design Team!

Irene Tan:
Kiedy dowiedziałam się, że tematem są serwetki i koronki, starałam się zawrzeć w pracy jak najwięcej ich rodzajów. Na tej pracy widać “serwetkową maskę” – zrobioną przy pomocy papierowej serwetki i tuszów, prawdziwą papierową serwetkę i serwetkę z materiału.  Ten pomysł nadaje pracy różnorodnych tekstur i wielowymiarowości. Inspiracją kolorystyczną był uroczy odcień fioletu z kolekcji “All I Ever”.

Materiały – 7 Dots Studio:
All I ever – Velveteen Dreams
All I ever – Box of Emotions
All I ever – Soft Blanket
All I ever – Elementy 12×12
All I ever – Naklejki 12×6

Magdalena:
Do przygotowania mojej pracy zainspirował mnie projekt Christine Middlecamp. Moja praca składa się z 9 ozdobionych serwetek, z wieloma warstwami i dodatkami. Umieściłam na niej motywy, które najczęściej wykorzystuję w moich projektach: kwiaty i listki, serwetki i koronki, perełki i kryształki, motyle i ptaki, itd. Dodałam trzy litery, które tworzą tytuł mojego projektu: ART. To jest moja “tablica inspiracyjna” ; -)

Materiały 7 Dots Studio:
All I ever – Velveteen Dreams
All I ever – Sandy Beach
All I ever – Lazy Afternoon
All I ever – Soft Blanket
All I ever – Vanilla Buttercream
All I ever – Elementy 12×12
All I ever – Naklejki 12×6
All I ever – chipboards
Elise Rebel – Delightful
Elise Rebel – naklejki 6×12
Wonderland – Alice
Wonderland – elementy 12×12
Dreamer – naklejki 12×12

Pchli targ : serwetki (papierowe i szydełkowe), kawałki koronek, szydełkowe kwiaty, tektura falista, juta, sznurek, guziki

 

Finnabair:
Naprawdę kocham koronki i serwetki, całym sercem. To doskonałe ozdoby, idealne składniki tła oraz wspaniałe elementy kompozycji, które odnajdą się chyba na każdego rodzaju projekcie. Na tej pracy nieco poszalałam z koronkami: koronkowy papier z kolekcji Wonderland jest tłem dla dość nieszablonowego scrapa w stylu vintage, opartego na sprayach i stemplowaniu. Naprawdę sporo w tej kompozycji elementów z pchlich targów – co najmniej 4 różne rodzaje koronki (podbarwionej, pociętej i porwanej w kawałki), guziki, zaczepy, nawlekacz do igieł, spinacze do papieru…

Materiały 7 Dots Studio:
Wonderland – Duchess
Wonderland – Elementy

 

Mumkaa mówi:
Praca z serwetkami i koronkami okazała się naprawdę świetną zabawą ! W swojej pracy użyłam koronki oraz papierowych serwetek. Wykorzystałam także – idealny w tym temacie ! – papier Queen of Hearts z kolekcji Wonderland.

Materiały – 7 Dots Studio:
Wonderland:
Queen of Hearts
Naklejki 6×12, 12×12
Alfabet 6×12

Brises mówi:
Uwielbiam serwetki i koronki! Uwielbiam romantyczne rzeczy z nimi. Klimat z babcinego kuferka – kocham to!
Przygotowałam nieduży obrazek na ścianę, z moim synem, kiedy był jeszcze malutki i taki słodki! Ozdobiłam go papierowymi i prawdziwymi serwetkami. Dodatkowo ozdobiłam go ażurowymi tekturowymi elementami oraz naklejkami. Wszystko utrzymane w pudrowej bieli – shabby chic!

Materiały – 7 Dots Studio:
papiery i naklejki z kolekcji Wonderland oraz tekturowe elementy All I Ever.
Inne: Ranger: tusze Distress, do embossingu, pudry do embossingu, perełki w płynie.


Tara:
Byłam absolutnie zauroczona tym wyzwaniem. Design Team został poproszony o użycie serwetek i koronek – a skoro sama z siebie bardzo często ich używam, od razu zgłosiłam się na ochotnika do tego projektu! Uwielbiam łączyć różne faktury i wzory szydełkowanych koronek i serwetek z papierowymi i materiałowymi. Uważam, że dodają moim pracom ciepła, lekko vintagowego nastroju, elegancji, miękkości i kobiecości.  Znajduję wiele z moich koronek i serwetek na pchlich targach i w sklepach ze starociami. Papierowe serwetki można zdobyć praktycznie wszędzie – zaczynając od sklepów za 1$ a na restauracjach kończąc. Bardzo często od razu chowam do swojej torebki co ładniejsze serwetki włożone pod filiżanki lub ciasteczka!

“Sweet Getaway”

Materiały 7 Dots Studio:
All I Ever: Suppliesy Beach, Velveteen Dreams, Peaceful Place
6×12 Naklejki
6×12 Alfabet – Summer Night
12×12 Naklejki
7 Dots Chipboardy

Mamy nadzieję, że przeglądałyście nasze projekty z przyjemnością i czujecie się zainspirowane – już niebawem kolejna porcja projektów… oraz zbliżające się wielkimi krokami nowe wyzwanie  z nagrodami:) Zostańcie z nami!