Na dobry początek kolejnego “Laboratorium” ogłosimy zwyciężczynię poprzedniej edycji naszego wyzwania! Po krótkim, wewnątrz teamowym głosowaniu okazało się, że najwiecej serc skradła Lenochka! Z całego serca gratulujemy i prosimy o zgłoszenie się w sprawie wysyłki nagrody na adres – tusia@7dotsstudio.com:)

A dzisiaj – z wielką przyjemnoscią zapraszam do twórczych eksperymentów z naszym Design Teamem. Na naszym warsztacie znajdować się będą koperty, listy, pocztówki, znaczki… i nie tylko, słowem wszystko, co można znaleźć w naszych skrzynkach za sprawą poczty. Mail Art – jak sama nazwa wskazuje to bowiem ta dziedzina twórczości, która bazując na pocztowych przedmiotach znanych i powszednich nadaje im nowy, artystyczny wymiar zamieniając je w składniki żurnali, kolaży, scrapów czy przedmiotów użytkowych. Pod tym szyldem znaleźć można projekty naprawdę bardzo od siebie odbiegające – ale czyż własnie nie bogactwo form, treści i pomysłów nie jest tym, co inspiruje najbardziej?
Zapraszamy do obejrzenia prac naszych utalentowanych designerek…  i wzięcia udziału w naszym wyzwaniu!

Mumkaa:
To było idealne wyzwanie dla mnie ! Z racji tego, że mam w zwyczaju `chować na poźniej` rzeczy typowo nie scrapowe – stare koperty, znaczki i inne dodatki pocztowe bez trudu znalazły się w moich zbiorach. Wykorzystując papier Queen of Hearts z kolekcji Wonderland stworzyłam stronę z journala .

Materiały – 7 Dots Studio:
Wonderland – Queen of Hearts
Wonderland – Naklejki 6×12, 12×12

Heidi:
W obecnych czasach wszystko co znajduję w swojej skrzynce pocztowej to rachunki i  śmieci… jak miło by było dostać jednak jakiś prawdziwy, miły list! Wiecie – taki ręcznie pisany. Lub pocztówkę od kogoś. To właśnie zainspirowało mnie do stworzenia pracy na to wyzwanie – pocztówki. Przecież można je zrobić samemu – i będą dużo ładniejsze i wartościowsze niż te robione seryjnie! Wszystko o co musicie zadbać to docięcie kartki do właściwego pocztówce wymiaru –  3.5 na 5cali w Stanach Zjednoczonych. Zdecydowałam się do tego użyć pięknych papierów All I Ever, gdyż mają takie wiosenne kolory – posklejałam małe kawałki papierów, naklejek i elementów. Spryskałam moje pocztówki farbkami Shimmerz, dodałam trochę Shimmerz Enamelz a potem zabezpieczyłam Mod Podge. Teraz jedyne co mi pozostaje to wpisać markerem adresy, dodać notkę i wysłać!

Supplies – 7 Dots Studio:
“All I Ever” Naklejki
“All I Ever” Alfabety
“All I Ever” Vanilla Buttercream
“All I Ever” Elementy

inne:
StazOn tusz czarny
Farby Shimmerz i Enamelz
Stempel Donna Downey
Mod Podge

Brises:
Mojego męża poznałam w górach. To było dawno temu i mieszkaliśmy wtedy w dwóch różnych końcach Polski. Ponieważ nie mogliśmy się spotykać zbyt często, pisaliśmy do siebie dziesiątki listów miłosnych. Do tej pory trzymałam je w pudełku ale wiedziałam, że kiedyś coś z nimi zrobię. I oto jest, prawdziwy kopertowy album pełen niezwykłych listów miłosnych , które dostałam od mojego cudownego mężczyzny.


Materiały – 7 Dots Studio:
All I Ever – Box Of Emotions
All I Ever – Soft Blanket
All I Ever – Elementy 12×12
All I Ever – Naklejki 12×12
All I Ever – Naklejki 6×12
All I Ever – Chipboardy

Magdalena:
Bardzo lubię motywy pocztowe w pracach scrapowych. Przygotowałam mini album na bazie szarych kopert. Wykorzystałam różne stepmle i naklejki ze znaczkami pocztowymi oraz dodałam sznurek, którym “przewiązne” są moje listy. Mój album będzie służył do przechowywania starych listów i zdjęć.

 

Materiały – 7 Dots Studio:
Dreamer – Sweet Dreams
Dreamer – Sleepless
Dreamer – Nights Fever
Dreamer – Drive All Night
Dreamer – Daydreaming
Dreamer – Elementy 12×12
Wonderland – Spades and Clubs
Wonderland – Alice
Wonderland – Mad Tea Party
Wonderland – Royal Garden
Wonderland – Elementy 12×12
Wonderland – Naklejki 12×12
Wonderland – Naklejki 6×12
Wonderland – Alfabet – Social Games

Irene Tan:
Kolory kolekcji “Dreamer” zainspirowały mnie do projektu “mail art” z elementami stemplowania i tuszowania…wiec tak zrobiłam! To mój projekt wielokrotnie tuszowany i stemplowany… próbowałam nieco złagodzić jego “męski” wyraz dodając bibułkowy kwiatek:)

“Unknown Journey”

 

Materiały- 7 Dots Studio:
Dreamer – City Lights
Wonderland – Elementy
Wonderland – Naklejki

Inne:
Tusze: Ranger Distress Ink, Tsukineko Staz On; Stemple: Darkroom Door;  Chipboardy: Dusty Attic; Ranger Distress Crackle Paint, Tim Holtz idea-ology- maska, Ranger Glossy Accents, bibułka, płótno Canvas Corp, ćwieki.

 

A TERAZ KOLEJ NA WAS!

Mamy nadzieję, że zainspirowało Was nasze  pocztowe “Laboratorium”. Jesteśmy pewne, że w Waszych głowach kryje się dużo więcej wspaniałych pomysłów niż tylko te, które podsunęły Wam nasze designerki… dlatego też zapraszamy Was do kolejnego wyzwania na 7 Dots Studio!
Zasady są proste jak 1,2,3:

1. Weź na warsztat materiały z  7 Dots Studio i stwórz projekt inspirowany naszym “Labolatorium”.  Możecie oczywiście użyć także nieco innych materiałów, ale zależy nam aby zobaczyć, jak używacie materiałów 7DS, więc postarajcie się, aby były dobrze widoczne.
2. Opublikuj projekt na swoim blogu i załaduj link do tego posta używając  inlinkz poniżej. Pamiętajcie, aby zdążyć przed ostatecznym terminem –  18.05.2012.
3. Trzymajcie mocno kciuki  – ogłosimy zwycięzców po 18.05. 2012.  Każdy ze zwycięzców dostanie nagrodę – ufundowaną oczywiście przez  7 Dots Studio!
Nie możemy się doczekać Waszych prac! Powodzenia!