Witajcie kochani! Dzisiaj mamy dla was coś specjalnego: w dziale “Dodatek Kulturalny”  nasze prace  zainspirowane są naszym najbliższym otoczeniem – miastem, okolicą, lub po prostu naszym ulubionym miejscem wypadowym. Dzięki projektom 3 dziewczyn z naszego twórczego Design Teamu zabieramy Was na wycieczkę do 3 różnych krajów: Rosji, Stanów Zjednoczonych i Kanady! Miłego podróżowania!

Teeshoom – Moskwa, Rosja:
Kiedy myślę o swoim mieście zawsze przychodzą mi na myśl powiedzenia takie jak: “Trawa jest zawsze zieleńsza po drugiej stronie płotu” czy “Wszędzie pięknie, gdzie nas nie ma”. I wcale się nimi nie kieruję – bardzo łatwo tak myśleć. Myślę, że ludzie powinni raczej uważnie się rozglądać, żeby znaleźć coś dobrego i jasnego w swoim otoczeniu.  I oczywiście zrobić też coś, aby ich dom był lepszym miejscem.

Moja praca jest o Moskwie, moim osobistym stosunku do tego miejsca, ale jeśli chcielibyście lepiej poczuć “ducha Rosji” powinniście zerknąć na  te zdjęcia. (To zwycięzcy konkursu “The Best Of Russia” 2008-2011).

Lista produktów – 7 Dots Studio:
Dreamer – Nights Fever
Dreamer – elementy 12×12
Wonderland – naklejki 6×12
Wonderland – naklejki 12×12
All I ever – alfabet Summer night
All I ever – chipboardy

Heidi – Missouri, USA:
Ostatnio mój mąż i ja znaleźliśmy talię kart, które prezentują miejsca, wydarzenia i imprezy, które odbywają się w naszym mieście – Columbii. Pomyśleliśmy, że byłoby fajnie spędzić następny rok losując karty i wybierając się z dziećmi we wskazane miejsca!

Czy ta talia kart to nie wspaniała inspiracją do tego wyzwania? Zdecydowałam się zrobić artystyczną książkę, ozdabiając okładkę naklejkami i elementami z serii “Wonderland” oraz chipboardami – tak więc  za każdym razem, kiedy odwiedzimy jakieś miejsce stworzę stronę w naszej alterowanej książce, dokumentując odkrywanie naszego miasta!

Materiały – 7 Dots Studio:
stara ksiażka
Wonderland – Quadrille
Wonderland naklejki 12×12
Wonderland Elementy 12×12
Wonderland naklejki 6×12
Wonderland Social Games alfabet 6×12

inne:
Shimmerz Paint: Mama Sings the Blues, Fiery Fiesta, Plum Pudding
Gesso

Tara – British Columbia, Kanada:
Kocham miejsce, gdzie mieszkamy! BC ma najbardziej zadziwiający, najwspanialszy klimat w Kanadzie: nie wiem gdzie jeszcze możesz udać się w okoliczne góry na poranne narty i zakończyć dzień partyjką golfa nie odjeżdżając zbyt daleko! Mamy szczęście mieszkać we wspaniałej, przyjaznej okolicy – mamy blisko do parków (szczególnie lubimy ten, gdzie możemy karmić króliczki, kaczki i gęsi)a i szkoła jest w zasięgu spaceru, co daje szanse na codzienny przyjemny marsz.  W naszym niewielkim mieście znajduje się też “wioska rybacka” – miejsce wprost wypełnione historią i kulturą. Jesteśmy też dosłownie rzut kamieniem od oceanu – odwiedzamy go przynajmniej raz w tygodniu!

Zobacz  video Tary!

Dzieci uwielbiają budować zamki z piasku i czekać na nadchodzącą wodę. Zdjęcie, które użyłam do zrobienia poniższej pracy przedstawia mojego synka, który ubiegłego lata bawił się w jednym z naszych ulubionych parków.  Puszczał swoją własnoręcznie zrobioną łódeczkę na przepływającej tam małej rzeczce.

“Remember”

Materiały – 7 Dots Studio:
Chipboardy
Dreamer: City Lights, Nights Fever
12×12 Elementy: Dreamer
12×12 Naklejki: Dreamer
12×6 Naklejki: Dreamer

 

Serdecznie dziękujemy za odwiedziny – i już niebawem zapraszamy po kolejne informacje i inspiracje! Pozdrawiamy gorąco!